Левски Волей (София) стана третият полуфиналист в Суперлигата на България при мъжете.  Сините преодоляха своето четвъртфинално препятствие – вечния съперник ЦСКА (София), след като постигнаха пълен обрат в серията между двата тима, съобщава bgvolleyball.com. В решаващия трети мач, пред пълни трибуни в зала Сиконко и пред погледа на националния селекционер Камило Плачи, волейболистите на Стоян Стоев надвиха тези на Александър Попов с 3:1 (19:25, 25:22, 27:25, 28:26). Червените като че ли започнаха мача с по-високо самочувствие, вероятно породено и от завръщането на техния титулярен разпределител Георги Сеганов в игра след контузия, получена по време на първия мач.  С чудесна игра на своята блокада и подпомогнати от брака в играта на Левски, гостите наложиха надмощие в първия гейм и го спечелиха с 25:19.  Вторият гейм се разви с доста обрати в резултата, след като домакините значително подобриха своето посрещане.  Към края обаче отлично заработи и блокадата на Сините и даде превес на своите в резултата, а резултатно играещият Симеон Александров с мощна атака оформи крайното 25:22. След първото техническо прекъсване на третия гейм Левски отново успя да дръпне в резултата, след като успя да разстрои посрещането на ЦСКА.  Червените запазиха хладнокръвие и с успешни намеси на Петър Кирчев в центъра успя да вкара гейма в “добавено време”.  След 25:25 обаче центърът на Левски Василий Петров беше този, който с 2 поредни точки от атака и блокада донесе гейма на своя тим.  Четвъртият гейм се разви по подобен начин.  ЦСКА успя да не изостане в резултата благодарение на великолепната си блокада и многото грешки в играта на Левски.  Все пак Сините стигнаха до 2 поредни мачбола при 24:22.  След като не успяха да ги оползотворят, те си заработиха още три, при последния от които Христо Цветанов ознаменува страхотната си игра в мача с успешна блокада за крайното 28:26. Топреализатор на мача стана Симеон Александров с 23 точки за победителите.  Капитанът Христо Цветанов добави 16.  Капитанът на ЦСКА Ивайло Стефанов пък бе най-резултатен измежду своите съотборници със 17 точки.   Няколко минути след като се класира за полуфиналите, отборът на Стоян Стоев научи и името на своя противник в битката за място във финала – КВК Габрово (Габрово).