Младите и все още явно доста неопитни български национали записаха втора загуба във втория ден на европейското първенство за кадети в Белград и Лакташи. В зала „Шумице“ в сръбската столица нашите отстъпиха с 2:3 гейма (25:18, 22:25, 20:25, 25:23, 6:15) пред състава на Турция в мач, който спокойно можехме да спечелим с 3:0. Двата тима дадоха и две жертви – в края на първия гейм се контузи турски състезател, а в края на втория нашият титулярен разпределител Владимир Станков, който обърна глезена си и не успя да продължи. След второто поредно поражение България трябва да търси успех в оставащите 3 мача срещу фаворита Русия, домакините от Сърбия и стабилния тим на Финландия, за да попадне сред първите 4 в групата и да продължи в следващата фаза. Нито една промяна в стартовия състав не направи старши треньорът на нашите кадети Иван Халачев - Владимир Станков от ЦСКА разпределител, диагонал Милен Илиев от ЦСКА, в центъра Красимир Георгиев също от ЦСКА и Николай Къртев от Виктория Волей, посрещачи Мартин Мечкаров от Тетевен Волей, Яни Георгиев от ЦСКА и либерото Станислав Драмов от Виктория Волей. След 4 поредни грешки и на двата отбора България поведе с 4:1. Грешките от двете страни на мрежата продължиха, но турския тим направи няколко повече – 8:6 за нашите при първото техническо. При последвалите разигравания националите ни пропуснаха няколко добри възможности за контраатаки и турците почти ни настигнаха – 10:9. „Лъвчетата“ вдигнаха оборотите и след блок на Къртев и успешна атака от зона 4 пак дръпнахме напред, като увеличихме разликата на цели 5 точки – 16:11. При 20:13 за България турският наставник използва първата си почивка, като направи и първата си смяна – в игра се появи Демир. На нашия треньор също му се наложи да вземе почивка след 2 поредни успешни атаки на турците, които намалиха резултата в гейма на 22:17. Почивката даде резултат и националите ни лесно взеха първата част – 25:18. При последната точка в гейма турски състезател падна лошо и се контузи, което забави началото на втората част. България поведе отново с 3 точки – 5:2, но след 2 поредни грешки на посрещане Турция ни догони – 6:6, Сервис в мрежата на диагонала на съперника и 8:7 за нашите при прекъсването. Грешките на нашите продължиха при лек сервис на противника и за пръв път от началото на двубоя Турция поведе с 10:8. В този момент треньорът ни реши да рискува и в рамките на 3 разигравания използва двете си позволени почивки в гейма при 14:9 за турците. Нашите реагираха и направиха 3 поредни точки, като съкратиха разликата до 16:13. Капитанът на България Михаил Цветанов се появи в игра на мястото на Мартин Мечкаров след нови 2 точки за Турция. Контузия в мача получи и наш състезател – разпределителят Владимир Станков, който бе заменен от Йордан Пеев. България изравни при 19:19, а след това при 21:21 след ас на влезлия като смяна Тодор Костов. С 2 атаки през центъра обаче съперника ни отново поведе – 23:21, което се оказа и достатъчно за спечелването на втория гейм – 25:22 и 1:1. Третата част започна изключително оспорвано и двата отбора заиграха точка за точка до 6:6. Турците дръпнаха отново с 2 точки, като двата тима продължиха да залагат повече на грешките, отколкото на успешните отигравания. От това се възползваха нашите противници, които дори увеличиха преднината си заради по-малкото грешки – 16:10 при второто техническо прекъсване. Националите ни отново тръгнаха да „гонят дивото“ и реагираха с 3 безответни точки. Разликата и в играта, и в резултата обаче бе очевидна в полза на турските младежи, които отново дръпнаха с 6 точки – 20:14. Дебют в първенството за България направи посрещачът на „Марек Юнион Ивкони“ Петър Кацарски, а на полето се появи и Тодор Костов от ЦСКА. Нашите посъкратиха преднината на противника, но в крайна сметка разликата бе очевидна и след блок срещу Цветанов геймът приключи – 25:20. И четвъртата част започна по познатия начин – точка за точка, като турците взеха 2 аванс при техническата пауза. След това обаче броят на грешните отигравания за противниците набъбна значително и България отново поведе с няколко точки – 12:9. Силно включване направи в тези минути диагоналът на Левски Велизар Чернокожев, който с добра серия на сервис и 2 успешни атаки докара резултата до 15:11 за нашите. Въпреки лошото посрещане на Яни Георгиев, Къртев отигра в центъра за 16:13. Разликата се запази 3 точки до 20:17, въпреки грешките от сервис на Кацарски и Къртев. Нова грешка при посрещането на Яни Георгиев направи разликата само 2 точки, което изнерви максимално младите ни национали. След дълго разиграване точката спечели Чернокожев, а след него Яни Георгиев се реваншира с 2 аса – 23:18 за България. Пропуснахме 4 възможности за вкарване на мача в тайбрек при 24:19, но успешна атака на Кацарски затвори гейма – инфарктно 25:23. Решаващата част започна с 2 бързи точки за Турция, а след ас на Саваш Иван Халачев взе почивка при 7:4, а след това и при 9:4, но нищо в нашата игра не се промени. Въпреки високата си блокада Къртев и Чернокожев не успяха нито веднъж да спрат турската атака в краищата на мрежата. Слабата игра на нашите на блок в този гейм продължи и Турция спечели с 15:6, с което и мача с 3:2 гейма.