В Бурса селекционерът на тима Марчело Абонданца изпробва широк състав от волейболистки в дебютния двубой в турнира за сезона.

България, в състав Десислава Николова, Мария Каракашева, Цветелина Заркова, Габриела Коева, Елица Василева, Диана Ненова и либерото Мария Филипова, поведе в резултата след 21:17 в първия гейм, но след това загуби следващите две части, съответно с 16:21 и 19:21.

В хода на срещата на полето се появиха още Славина Колева, Лора Китипова, Христина Русева и Добриана Рабаджиева. Българките играха силно в четвъртия гейм и се добраха до тайбрек след 21:14 в своя полза. В решителната пета част румънките спечелиха крайната победа с 15:12 и 3:2.

Утре избраничките на Марчело Абонданца ще играят с Унгария във втория си мач от група "А", където са още отборите на Турция и Унгария, информира БТА.