България записа победа и загуба в първия ден на приятелския турнир по волейбол в Словения.

В първия мач отбор "А" на България загуби от отбор "А" на домакините с 1:2 гейма (25:23, 14:25, 21:25).

В тези две формации бяха повечето основни играчи на двата тима, като най-резултатен за нашия тим бе Цветан Соколов с 13 точки.

Усилията на Соколов обаче не бяха достатъчни за успех на родния тим в мача, като момчетата ни допуснаха обрат.

Малко след това обаче един срещу друг се изправиха отбор "Б" на България срещу отбор "А" на Сърбия, като този път обратът бе в наша полза.

Родният състав спечели с 2:1 (21:25, 26:24, 26:24) срещу по-класният тим на западните ни съседи.

Утре програмата на приятелския турнир продължава с нови два мача във формат от три гейма. В тях Бъглария "А" играе срещу Сърбия "А", докато България "Б" ще срещне Словения "Б".