България загуби от Канада с 0:3 във волейболната Лига на нациите при мъжете, въпреки че имаше шансове да спечели всеки от трите гейма в мача.

Вместо това ги загуби с 22:25, 28:30 и 24:26, за да остане отново привкус на изпуснати добри шансове от нашия отбор.

Българите стартираха мача в Анталия силно и водеха до 15-ата точка на първата част, когато изпуснаха контрола над играта. А имаше аванс дори от четири точки. Но при 22:25 първият гейм отиде при канадците за 24 минути. Нямахме отговор на играта на Ерик Льопки, който ни направи 8 точки в тази част, напълно доминарайки в атаката на съперника.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Георги Татаров бе най-ефективен от нашите в откриващия гейм.

Вторият бе драматичен, като при 18:20 изглеждаше, че ще го загубим. Но обърнахме с характер, имахме и геймбол при 24:23, но... не се получи. И отново разочарование - 28:30.

В третата част канадците поеха нещата в ръцете си здраво при 9:9, а при 22:17 вече изглеждаше, че мисията на българите е невъзможна.

Серия силни начални удари на Димитър Димитров обаче ни върна в играта и при 22:22 нещата изобщо не бяха ясни. Но пропуснахме шансове да затворим атаки, за да ни се изплъзне и този гейм - 24:26.

Така България е с две загуби в първите два мача в турнира, след като падна с 0:3 и от Франция.

Следват сблъсъци със САЩ (събота, 20:00 часа по MAX Sport 1 HD) и Нидерландия (неделя, 20:00 часа по MAX Sport 1 HD), от първия минитурнир в Анталия.