Единственото попадение за монегаските вкара Набил Дирар в 38-ата минута. Победата изкачи домакините на 15-о място със 7 точки, докато "Гинган" остана на предпоследното 19-о с 6. Начело са "Олимпик Марсилия", "Бордо" и "Сент Етиен", които имат по 13 точки.

Бербатов създаде няколко добри възможности за гол, като подаде добри топки, а и сам стреля три хубави удари, но нямаше късмета да се разпише. Във 2-ата минута на добавеното време беше заменен от Валери Жермен.

Дирар се разписа след грешка на вратаря на гостите Йонас Льосъл, който се сблъска с Максим Бака. Двамата не се разбраха при центрирането на Жоао Моутиньо от 25 метра, а свободната топка попадна в Дирар, който я прати в мрежата.

"Сент Етиен" постигна успех с 1:0 при гостуването си на "Ланс" и затвърждава добрия си старт. Зелените доминираха през по-голямата част от срещата, в 78-ата минута им беше отменен гол заради нарушение в атака, но в 81-ата Фабиен Лемоан се разписа за успеха.

С тази победа "Сент Етиен" събра 13 точки и се присъедини към "Бордо" и "Марсилия" на върха в класирането.