Барселона се наложи с 3:2 над Валенсия в инфарктен сблъсък изпълнен с обрати. Срещата от 9-ия кръг в Примера, която се игра на „Местая”, не започна добре за гостите, след като Иниеста бе заменен принудително още в 11-ата минута. Меси откри резултата в 22-ата, а в 52-ата Мунир изравни. Валенсия поведе след точен удар на Родриго, а Суарес пак върна паритета в 62-ата. В добавеното време Лионел Меси вкара победния гол за Барселона след точно изпълнена дузпа. Началните минути на двубоя бяха изпълнени с единоборства и сблъсъци, като играта начесто се накъсваше заради нарушения. В 11-ата минута Перес влезе грубо в краката на Иниеста, за което дори не бе санкциониран с картон, а футболистът на Барселона веднага сигнализира за смяна и бе изнесен на носилка. В 22-ата минута Лионел Меси шутира извън наказателното поле, Суарес бе на пътя на топката и я прескочи, което и заблуди вратаря на домакините, който не успя да реагира навреме.