Отборът на Барселона е решен да се оплаче официално от съдийството на мача срещу Пари Сен Жермен на четвъртфиналите за Шампионската лига. Това съобщава El Mundo Deportivo. Каталунците са крайно разочаровани от отсъжданията на Волфганг Щарк, като смятат, че именно реферът им е отнел победата на „Парк де Пренс“. Тимът от „Камп Ноу“ претендира най-вече за това, че изравнителният гол на Златан Ибрахимович при 1:1 е от засада, която не е отразена нито от страничния съдия, нито от главния, четвъртия или асистент рефера зад вратата. Освен това, каталунците имат и друга претенция. Според тях е неправилно, че съдията Щарк е забавил влизането на двама техни играчи – Хавиер Масчерано и Жорди Алба – при един корнер пред противниковата врата. Двамата играчи получаваха медицинска помощ след един сблъсък помежду им, а в минутите преди изпълнението на корнера, от Барса претендират, че имало идеална възможност да бъдат допуснати на терена. Третата претенция на испанския гранд е свързана с допинг – контрола след края на мача. Един от играчите, които бяха подложени на проверка бе Хавиер Масчерано, който скъса сухожилие на дясното коляно по време срещата. От каталунския гранд смятат, че е неприемливо един играч с такава травма да бъде подлаган на допинг – контрол.