Теодора Динева стана шампионка по стрелба от тройката на световното за юноши и девойки по баскетбол 3х3 до 18-годишна възраст в Индонезия. 180-сантиметровото крило на Рилски спортист бе най-точна във финалния рунд на надпреварата, в която участваха още Гемилие Илао (Гуам), както и момчетата Адам Сиеврук от Полша и Марек Хаейк от Чехия. Другата българска финалистка в индивидуалните конкурси на първенството на планетата в Индонезия - Борислава Христова, остана без медал в стрелбата от линията за изпълнение на наказателни удари, съобщи официалният сайт на родната централа. Варненката се класира за финала на дисциплината заедно с още седем баскетболисти, но не намери място на почетната стълбичка.