Ямбол зарадва новия си старши треньор Юлиян Радионов, и цялата зала “Диана“, с гръмка победа със 108:89 срещу Спартак Плевен, в първия кръг на Теси НБЛ. В почти изцяло променен вид, ямболии имаха колебания само на самия старт на срещата, но изиграха силна и много резултатна втора четвърт, и си осигуриха солидния успех през второто полувреме. На почивката баскетболистите на Юли Радионов водеха с 13 точки, а опитите на Спартак да свали разликата под 10 нямаха успех и в третия период. Най-голямата преднина за Ямбол бе достигнала 17 точки, но плевенчани вкараха последните шест точки в четвъртината, за да започне последната част при 76:65. Финалният период обаче премина под диктовката на домакините, и Ямбол се развихри, и в средата на частта поведе с 21 точки, за да покаже, кой ще е крайният победител от сблъсъка. Спартак заложи на обичайното си оръжие - стрелба от тройката, но вкара само осем, докато Ямбол бе много стабилен от всички позиции, а спечели и борбата под коша. Огромна бе разликата при асистенциите - 23 за Ямбол, срещу само осем за Спартак. Неманя Милошевич завърши с 25 точки и 15 борби за успеха, 20 добави Станислав Говедаров, а Сергей Цветков вкара 18. За гостите Веселин Георгиев реализира 22 точки, а Цветослав Острев - 19.