Лукойл Академик започна с победа защитата на титлата в НБЛ. В труден мач във Варна играчите на Лукойл Академик успяха да се наложат над тима на Черно море порт Варна със 71:63. Домакините започнаха срещата със Станислав Цонков, Симеон Илиев, Асен Великов, Милян Пупович и Педжа Стаменкович. За шампионите стартовата петица бе Димитриос Вергилис, Крис Минков, Александър Янев, Юре Лалич и Филип Виденов. Двата отбора изиграха много оспорвана и интересна първа част. След две поредни изравнявания домакините и гостите си размениха водачеството в резултата - Черно море порт Варна изравни при 10:10, след което обаче шампионите реализираха 6 поредни точки и поведоха в резултата. Лукойл спечели първата четвърт с 17:14. Шампионите започнаха ударно втората четвърт и започнаха да трупат преднина, която достигна до 13 точки при 31:18 в средата на четвъртината.