Домакините решиха мача още преди почивката, когато след серия от 31:5 поведоха с 41:20 и до края не допуснаха обрат.

ЛеБрон Джеймс беше най-полезен за успеха със 17 точки 8 борби, Крис Бош добави 16 точки, а общо седем играчи на "Маями" завършиха с двуцифрен точков актив в мача.

Карлос Буузър беше рай-резултатен в срещата за "Чикаго" с 31 точки, а Джими Бътлър се отличи с 20 точки, но това не беше достатъчно. Дерик Роуз се завърна в състава на гостите след 7-месечно отсъствие заради контузия с 12 точки и 4 асистенции.

В друг мач от първия ден на сезона тимът на "Лейкърс" спечели дербито на Лос Анджелис срещу гостуващия "Клипърс" със 116:103, въпреки че игра без контузената си звезда Кобе Брайънт.

Резервата Ксавиер Хенри беше най-полезен за домакините с 22 точки, а общо седем баскетболисти от състава завършиха с двуцифрен актив. "Клипърс" имаше аванс от 4 точки преди последната част, но след серия от 22:6 "Лейкърс" поведе със 108:91 и удържа.

Блейк Грифин завърши с 19 точки за гостите, Джордън Де Андре се отличи със 17 точки и 11 борби, а Крис Пол вкара 15 точки и даде 11 асистенции, но и това не помогна да бъде избегнато поражението.

Пол Джордж наниза 24 точки, а Рой Хибърт взе 16 борби за успеха на "Индиана" над гостуващия "Орландо" с 97:87, съобщи БТА.