Баскетболистките на Левски победиха Нефтохимик в първия полуфинален сблъсък между двата тима с 61:54 точки в първенството при дамите. Мачът се игра в малката зала на Арена Армеец в София, а вторият двубой утре е отново на същото място от 17 часа. В полуфиналната серия се играе до три победи от пет възможни мача. Домакините стигнаха до успеха след силна последна четвърт и благодарение на факта, че през второто полувреме успяха да противодействат по-успешно на центъра на Нефтохимик Глория Браун. Американката завърши с 31 точки, 21 борби, 3 откраднати топки и 4 грешки за 34 минути на терена. Браун изигра отлично първо полувреме и именно на нея се дължеше преднината на гостите на почивката. Първата част приключи при резултат 16:11 за Нефтохимик, а до края на полувремето воденият от Петко Маринов тим направи резултата 34:23 точки. Състезателките на Левски имаха проблеми и след подновяването на играта, като третата част завърши отново с преднина за гостите при 42:36 точки, но „сините” постепенно обърнаха резултата в своя полза водени от Шарел Алън и Христина Иванова. Алън реализира 16 точки, овладя 8 борби и добави 5 асистенции, а Иванова бе най-резултатна за Левски с 24 точки, от които 3 тройки.