Отборът на Сакраменто Кингс загуби за първи път след серията си от шест поредни победи в НБА.

Кралете отстъпиха с тежкото 93:129 от Ню Орлиънс Пеликанс, като това се случи в отсъствието на родната звезда Александър Везенков.

Българинът изобщо не бе в групата за двубоя тази нощ заради проблем с левия палец на ръката.

Според информациите в социалните мрежи, изкълчването на палеца е получено при фантастичния чадър, който Везенков направи по време на двубоя срещу Далас Маверикс вчера.

Това бе първа среща от началото на сезона, която Александър Везенков пропуска.

Иначе неговите съотборници пропуснаха огромният шанс да постигнат седма поредна победа за първи път от 20 години насам, след като се сгромолясаха тежко в Ню Орлиънс.

Кралете започнаха по-силно мача и спечелиха първата част с 31:29, а в средата на втората продължаваха да имат аванс при резултат 47:43.

Тогава обаче дойде серия от 13 последователни точки за Ню Орлиънс и домакините не изпуснаха аванса до самия край.

На полувремето Пеликаните водеха с 13 точки, в края на тетата част авансът бе от 31 точки, за да се стигне и до крайното 129:93.

В класирането на Западната конференция отборът на Сакраменто Кингс е четвърти в класирането с осем победи и пет поражения от общо 13 мача.

Следващият мач на тима е след два дни отново срещу Ню Орлиънс Пеликанс, като надеждите са, че този път ще видим Везенков на игрището.