"Най-полезният играч" в НБА Никола Йокич бе дисквалифициран в края на третата част, а Денвър не успя да спечели мач №4 от полуфиналите на Запад без него и след 118:125 у дома срещу Финикс отпада от плейофите. Нъгетс не спечелиха нито един от четирите си мача срещу Сънс и така отпадат един кръг по-рано, отколкото през миналата година, когато достигнаха финала на конференцията, загубен от бъдещия шампион Лос Анджелис Лейкърс.

Сръбският център на домакините бе изгонен три минути преди края на третия период, когато Денвър губеше със 7 точки (76:83). Той направи малко по-грубо нарушение срещу Камерън Пейн от гостите, което доведе до стълпотворение между двата отбора, в което доста деен бе Девин Букър. Повторенията показаха, че Йокич леко закача и лицето на Пейн, но масовото мнение е такова - това в никакъв случай не е директна дисквалификация.

Съдийското решение породи доста дискусии, като не един или двама играчи от Лигата бяха категорични в социалните мрежи, че изгонването е пресилено.

В крайна сметка Жокера приключи с 22 точки, 11 борби и 4 асистенции за 28 минути. Уил Бартън бе най-резултатен за Нъгетс с 25, а Майкъл Портър-младши добави 20.

Крис Пол бе безупречен за победителите. Ветеранът приключи с 37 точки, 7 асистенции и нито една грешка за 40 минути игра. Освен това пропусна само пет стрелби от игра (14/19) и бе перфектен от наказателната линия (9/9). Девин Букър добави 34 точки за "слънцата".

Финикс се класира за финалн на конференцията за първи път от 2010 година насам, а там очаква Юта или Лос Анджелис Клипърс.

На Изток полуфиналната серия между Бруклин и Милуоки става се по интригуваща. Бъкс изоставаха с 0-2, но изравниха след победа със 107:96.

Янис Адетокумбо бе във вихъра си - 34 точки и 12 борби, като получи подкрепа от Крис Мидълтън (19 точки и 8 асистенции), а още трима играчи на отбора вкараха поне 10 точки.

Кевин Дюрант с 28 завърши като най-резултатен за Нетс, които понесоха още един удар. След Джеймс Хардън, който се контузи в първата минута на първия мач, сега с травма е и Кайри Ървинг, който записа 11 точки за 17 минути преди да стъпи накриво и да не се върне в игра.