Джейсън Тейтъм се преобрази в Супермен и записа рекордна вечер с екипа на Бостън Селтикс, за да изстреля отбора си на финал в Източната конференция на НБА. Лидерът на "зелените" вкара 51 точки в мач №7 срещу Филаделфия за победата със 112:88, която донесе и крайното 4-3 успеха в серията.

Тейтъм счупи рекорда за най-резултатен мач от един играч в седма, решаваща среща от сериите в плейофите. А той бе поставен само преди дни от Стеф Къри (Голдън Стейт) - 50 точки.

Асът на Бостън допринесе и с 13 рибаунда и 5 асистенции, като вкара 25 точки до полувремето и цели 19 в третата четвърт, в която Селтикс отказаха реално съперника. До нея резултатът бе 55:52, но само за няколко минути със серия от 33:10 домакините заличиха интригата.

Джейлън Браун бе съучастник №1 на Тейтъм с неговите 25 точки.

Блед мач изигра лидерът на Фили и нов MVP за сезона на лигата Джоел Ембийд, който вкара само 15 точки за 38 минути на игрището. Видимо още не бе възстановен от травмата, която дойде в най-важните дни от сезона на Сиксърс.

Брадата Джеймс Хардън отново разочарова с едва 9 точки и 7 асистенции.

Бостън ще играе на финала на Изток срещу Маями, както бе и преди година. Тогава Селтикс спечелиха в 7 мача, за да загубят на Финалите на НБА от Голдън Стейт. Първата среща на Изток е в четвъртък сутринта българско време.

На Запад финалната серия Денвър - ЛА Лейкърс започва в сряда сутринта с мач в Колорадо.