Сидни Кросби вкара 19-ия си гол през сезона, като само 6 минути преди края прекърши гостите от Торонто с второ попадение. Питсбърг се наложи с 3:1 над Торонто в среща от първенствоно на НХЛ и увеличи аванса си на 10 точки на върха в дивизия Метрополитен. Кросби взе пас от центъра на Паскал Дюпюи и прониза вратаря на гостите Джонатан Берние, за да увеличи личната си сметка на 47 точки. Другите два гола за Пингвините вкараха Крис конър и Брандън Сътър. Евгений Малкин пък беше един от основните играчи на отбора, които пропуснаха срещата заради лека травма. Морган Райли вкара първото си попадение в НХЛ изравнявайки резултата за гостите в началото на втория период. Коди Чечи вкара победния гол за Отава, с който канадския тим победи Сейнт Луис с 3:2 след продължения. Чечи овладя отбита шайба, направи лъжливо движение и прониза вратаря на гостите Брайън Елиат в 3:59 минута на допълнителното време.