Анахайм постигна 11-а победа в последните 12 мача след успех с 6:3 над Сан Хосе и оглавява убедително класирането в Тихоокеанската дивизия на НХЛ. Райън Гецлаф вкара 20-ия си гол за сезона и добави две асистенции, докато Франсоа Бошмен вкара първия си гол за сезона при победата на “патетата“. Анахайм няма загуба у дома в редовното време в 17 поредни мача. Лидерът в Източната конференция Питсбърг загуби от Ню Джърси с 1:2. Адам Енрике се разписа още в началото на мача, а Майкъл Райдър добави втори гол в началото на втората третина за успеха на Девилс. Легендарният вратар на Джърси - Мартин Бродюр, спаси 19 удара, а и се отличи с асистенция за гола на Райдър. Това е 44-а асистенция за вратаря в кариерата му в НХЛ. За Питсбърг се разписа Мат Нисканен след пас на Сидни Кросби в средата на втората част. Ню Йорк Рейнджърс се наложи над Флорида с 2:1 след дузпи. Брад Ричардс вкара единствения гол при наказателните удари за успеха на Рейнджърс. В редовното време Брад Бойс даде преднина на Флорида, но защитникът Дан Гирарди изравни за Рейнджърс 2:10 минути преди края на редовното време. Джейдън Шварц вкара в шести пореден мач и донесе победата на Сейнт Луис с 2:1 срещу Минесота.