С попадение на хокейната легенда Даниел Алфредсон Швеция успя да измъкне много труден успех с 1:0 над Швейцария във втория си мач от група C на олимпийския турнир. Мачът рискуваше да се превърне във вратарско шоу, като Хенрик Лундквист и Рето Беро отразиха куп шайби, летящи към мрежите им. Първата част бе много по-добра за „часовникарите“, които отправиха цели 13 изстрела към вратата на скандинавците но без успех. Шведите се активизираха след първата почивка и засипаха Бера с цели 17 удара, но стражът се справи и съхрани нулевото равенство. С напредването на третата част изглеждаше все по-вероятно редовното време да приключи без попадения, когато Патрик Берглунд и Ерик Карлсен разиграха чудесно, за да може 41-годишният Алфредсон да отбележи първия си гол в турнира. Благодарение на него Швеция оглавява групата с 6 точки, пред Чехия и Швейцария, които имат по 3.