Беларус взе два медала от индивидуалния старт в биатлона на 15 километра при жените на Олимпиадата в Сочи. След като на предишните Зимни игри Даря Домрачова остана трета, сега тя се окичи със златото, с време от 43:19.6 минути, и само една грешка. За Дария това е второ злато от Сочи, след като по-рано триумфира и в преследването на 10 километра. Без грешки финишираха Селина Гаспарин от Швейцария, взела сребърен медал, и Надежда Скардино от Беларус с бронза. Легендата Олга Зайцева остана едва 12-та, докато шампионката от 2010-та Тора Бергер дори се нареди на мястото зад нея. Българската представителка в биатлона Десислава Стоянова направи шест грешки и финиша на цели 11:21.5 зад Домрачова, на 72-ро място от 78 състезателки, които пресякоха финиша.