Женският тим на Швеция се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по хокей на лед. „Трите корони“ водиха люта битка с Финландия за място сред четирите най-добри отбора, която в крайна сметка спечелиха с 4:2. Развитието на срещата обаче далеч не предвещаваше подобна развръзка, като финландките бяха по-добрият тим в първите две третини. Логично във втората от тях те успяха да поведат с 0:1 след попадение на Венла Хови. Във финалната част обаче превъзходството на Швеция бе убийствено. Само за пет минути „тре крунур“ обърна до 2:1 чрез Анна Боргквист и Лина Вестер. Точно 12 секунди след попадението на последната обаче Емма Нуутинен успя да изравни за Финландия и оттам започна голямото надлъгване. То завърши благополучно за шведките, които по-малко от пет минути преди края поведоха с 3:2. Мишел Ловенхиелм и Ерика Граам разиграха много добре, за да може Емма Елиасон да изведе тима си напред. Малкото оставащо време принуди Финландия да рискува докрай, като извади вратаря си за сметка на още един полеви играч. Затова в края Емма Нордин успя да прати шайбата в празната врата за крайното 4:2. Така Швеция ще чака своя противник в полуфиналите, докато Финландия ще срещне Германия в първи мач от битката си местата от 5-о до 8-о.