Райън Милър спаси 31 удара, а Ти Джей Оши и Кевин Шейтънкърк вкараха дузпите при успеха на Сейнт Луис Блус над Филаделфия с 1:0. Победата изстреля Сейнт Луис на първо място в Западната конференция със 109 точки, с 1 по-малко от Бостън, който води в цялата лига. Милър регистрира 29-и мач в кариерата си без допуснат гол, като днес отрази дузпите на Винс Льокавалие и Клод жиру. Едно от най-впечатляващите спасявания на Милър днес беше 1:30 минути преди края на допълнителното време, когато извади силен изстрел от близо на Якуб ворачек. Сан Хосе вече има 105 точки и заема 3-а позиция в Западната конференция след победа с 5:4 на свой терен над Едмънтън. Патрик Марло вкара 32-ия си гол през сезона 7:29 минути преди края на мача. Шаркс изоставаха с 1:3, но имаха 5-0 моменти при числено превъзходство, а накрая Марло пречупи канадците. Дани Бойл, Андре Дежарден и Томи Уингълдс вкараха за домакините, а Райън Нюджънт-Хопкинс се отличи за Едмънтън с два гола и две асистенции. Тампа Бей спечели дербито за 3-ото място на Изток срещу Монреал, след като го победи с 3:1 у дома. Тази победа, комбинирана с пораженията на Ню Джърси и Вашингтон, осигури първо участие на Лайтнинг в плейофите от 2011-а година насам. Сега Тампа може дори да се бори за по-добро място в решетката на плейофите, тъй като изпревари Монреал. Тайлър Джонсън вкара за 2:1 в средата на третата част.