Решителен за крайния резултат в мача се оказа червеният картон, който получи още в 16-ата минута бранителят на Рома - Жуан. Защитникът дръпна за фланелката черногорския нападател Стеван Йоветич в наказателното поле, за което съдията му показа червен картон и отсъди дузпа в полза на Фиорентина. Зад топката застана потърпевшият Йоветич, който не сгреши.

Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, футболистите на Рома се опитаха да упражнят натиск, но на няколко пъти нямаха шанс пред гола.

Противно на логиката, вторият гол в мача отново падна в тяхната врата. В 44-ата минута Алесандро Гамберини засече центриране от корнер, с което направи 2:0.

През втората част домакините стигнаха и до нов гол, с който решиха всичко в мача. В 86-ата минута Оливейра вкара отново от дузпа, информира Гонг.

В друг мач от днес Ювентус взе трите точки срещу Чезена след голове на Маркизио и Видал късно през втората част. Успехът изкачи "бианконерите" на първото място във временното класиране.