Поставената под номер 9 Уилямс разби настоящата водачка в световната ранглиста Виктория Азаренка (Беларус) с 6:1, 6:3 за 64 минути. 30-годишната американка наниза 14 аса и не допусна пробив в мача, за да спечели 41-а титла в 56-ия си финал на турнир на УТА.

Уилямс стартира устремно и набързо поведе с 4:0, което се оказа напълно достатъчно за успеха в първия сет. Американката продължи серията си и във втората част, в която взе аванс от 3:0 с деветия си спечелен гейм от десет изиграни, предаде БТА.

До края тя не изпусна преднината си и заслужено триумфира. Уилямс наниза 26 печеливши удара срещу само 6 на съперничката си. Така американката записа седма победа в осем мача срещу Азаренка, която за втора поредна година загуби на финала в Мадрид.