25-годишният Джокович победи Блаж Кавчич (Словения) с 6:0, 6:4, 6:4 след малко повече от два часа игра и записа 23-и пореден успех в турнирите от Големия шлем.

Сърбинът, полуфиналист от миналия сезон, започна ударно и не даде дори гейм на съперника си в първия сет. Във втората част обаче Кавчич стабилизира изявите си и проби за 2:1. Словенецът запази аванса си до 4:2, но след това загуби четири поредни гейма, а с това и сета.

Третата част вървеше равностойно, а Джокович успя да пробие в десетия гейм, с което си осигури и крайния успех. Сърбинът наниза 41 печеливши удара срещу само 17 на съперника си, предаде БТА.

Така той очаква в следващия си мач победителя от двубоя на квалификантите Никола Девилде (Франция) и Михаел Берер (Германия).