В Дортмунд резултатът бе открит в 13-а минута, когато избита от защитата на Борусия топка попадна на крака на Ибрахим Афелай, който с перфектно воле извън наказателното поле удари гредата, след което топката влезе във вратата на Вайденфелер за 1:0 и при този резултат завърши първата част.

Веднага след подновяването на играта Шалке удвои преднината си. След бърза контраатака Люис Холтби изведе добре Марко Хогер, който с прецизен удар покрай Вайденфелер реализира за 2:0. В 55-а минута шампионите успяха да намалят пасива си, след като Роберт Левандовски засече с глава центриране на Марко Ройс за 1:2.
До края на мача обаче "кралскосините“ се защитаваха успешно и заслужено стигнаха до трите точки.

В същото време в Дюселдорф Байерн бе пълен господар на терена и без проблеми стигна до категоричния успех срещу отбора, който до този момент бе допуснал едва 3 гола в 7 мача. Срещу баварците обаче Фортуна бе безпомощна и отнесе пет попадения, дело на Марио Манджукич (28'), Луис Густаво (36'), Томас Мюлер (55' и 86') и Рафиня (87').