"Червените дяволи” останаха единственият тим в Премиърлийг, който не е регистрирал реми, но още в 11-ата минута се озова в ролята на догонващ, понеже празнуващият след 4 дни своя 27-ми рожден ден Уейн Рууни вкара топката с глава в собствената си врата.

Рууни обаче се реваншира за автогола си, след като в 27-ата минута засече с глава страхотно центриране на Робин ван Перси, а самият холандец обърна развоя на мача с осмия си гол за Манчестър Юнайтед в последните секунди на първото полувреме - 2:1.

Веднага след почивката Даниел Уелбек направи 3:1 с плонж след центриране на Рууни, но в 59-ата "грънчарите" намалиха след гол на Майкъл Кайтли. Крайният резултат оформи отново Рууни, който преди това нямаше гол през сезона във Висшата лига, но в 65-ата минута вкара за трети път в срещата и за втори в правилната врата, съобщи Novsport.