Българският футболист изигра едва вторият си мач от началото на сезона като титуляр и се отплати за доверието с победния трети гол, който бе и първи негов от началото на сезона.

Гостите от Бристъл поведоха още в 3-а минута чрез Стив Дейвис, а отново той от дузпа в 21-а минута удвои преднината на Сити. Кристофър Ийгълс все пак върна Болтън в мача с попадение в 31-а минута, а при 1:2 дойде и почивката.

Джей Спиъринг пък изравни резултата в 62-а минута след асистенция на Кевин Дейвис. Така се стигна до 82-а минута, в която Мартин Петров получи топката в наказателното поле от Крис Ийгълс и с шут в горния ляв ъгъл донесе победата за Болтън.

В последните секунди на мача българинът бе заменен от Дарън Пратли, за да получи аплодисментите на привържениците на Болтън, съобщи Гонг

В класирането Болтън е на 15-а позиция с 14 точки, а Бристъл Сити е 20-и с 11.