Отборите на Емполи и гостуващият Верона завършиха наравно 1:1 в мач от 21-ия кръг на Серия „Б”.   Българският нападател Валери Божинов не започна като титуляр за веронци, но се появи в игра в 18-ата минута, заменяйки принудително Абате.   След нулево равенство през първата част, домакините успяха да открият резултата в 58-ата минута чрез Тавано Сапонара, който отбеляза красиво попадение от десетина метра.   Отборът на Верона обаче съумя да се добере до точката по драматичен начин в петата минута от продължението на срещата, след като Кастелани засече отлично центриране на Халфредсон.   По този начин веронци позволиха на Ливорно да се откъсне на шест точки пред тях. Тимът на Валери Божинов заема трета позиция с актив от 40 пункта, докато Емполи е шести с 30.