Димитър Бербатов игра цял мач за Фулъм, но лондончани загубиха с 1:2 у дома от Суонзи в 20-ия кръг на Висшата лига. Дани Греъм и Джонатан Де Гузман бяха точни за „лебедите”, а Браян Руис успя да върне само почетен гол за Фулъм. Мартин Йол направи цели 6 промени в своя състав, но Бербатов остана в титулярния състав. За Суонзи го нямаше лидерът на отбора до момента – испанецът Мичу. В грешник обаче се превърна стража Дейвид Стокдейл, който сбърка фатално и при двете попадения на Суонзи. Фулъм имаше една победа в последните си 11 мача във Висшата лига и търсеше изход от тежката ситуация. Карагунис диктуваше действията на терена в началните минути, като домакините имаха предимство на своя „Крейвън Котидж”. Воденият от Михаел Лаудруп състав не се смути и изравни играта след 15-ата минута. Суонзи стигна до първи гол в 19-ата минута. Нейтън Дайър шутира, вратарят Стокдейл успя само да избие и с акробатично воле Дани Греъм ознаменува с гола завръщането си сред титулярите – 0:1. Идеите в играта на Фулъм липсваха и феновете започнаха да недоволстват още преди почивката, която дойде при минимален аванс за гостите. Втората част стартира с по-вдъхновяваща игра на домакините, но удар на Браян Руис мина много близо до гредата. Вместо изравнителен гол, вратарят Стокдейл подари второ попадение на Суонзи.