Литекс започна с реми предсезонните си контроли. В първата си проверка за годината оранжевите направиха 2:2 срещу Аполон Каламаря, който е лидер в гръцката трета дивизия, а спортен директор на тима е Алтин Хаджи. Ловчанлии водеха до последните минути след две попадения на полузащитника Томи Костадинов, но накрая миг разконцентрираност позволи на Кискабанис да се разпише за втори път и да донесе равенството за своите. Българите бяха изненадани още във 2-ата минута, когато домакините поведоха след гол от корнер на Кискабанис. След това момчетата на Камата се активизираха, но не успяха бързо да върнат попадението. Удобна ситуация  се откри пред Ванжер, а удар от фаул на Георги Миланов бе спасен от стража на Аполон Кумис.