Атлетико Минейро стана първият отбор, който си гарантира класиране за втората фаза на турнира Копа Либертадорес. Воден от звездата Роналдиньо, бразилският отбор спечели с 2:1 навън срещу боливийския Стронгест Ла Пас и събра 12 точки от 4 мача. Автогол на Луис Мендес от Дъ Стронгъст, който беше притиснат от Сержиньо, осем минути преди края на мача, осигуриха 12 точки в група 3 на турнира. След победата в град Ернандо Силес на 3600 метра надморска височина Роналдиньо и съотборниците му водят с 8 пред Сао Пауло, който в петък гостува на аржентинския Арсенал Саранди. Още в 9-ата минута нападателят Диего Тардели даде аванс на Минейро, но Харолд Рейна изравни за домакините малко преди края на първата част. Той наказа грешка на вратаря Виктор, изпуснал топката. В група 5 Коринтианс продължава защитата на титлата си и се наложи с 3:0 на собствен терен над Тихуана Мексико. Въпреки това мексиканците имат 9 точки от 4 мача, а бразилците- са на 2-о място със 7. Континенталната футболна федерация КОНМЕБОЛ вдигна забраната за посещаване на домакинските срещи, но продължава да спира агитката от гостуванията и това ще бъде така в следващите 18 месеца, след като привържениците на световните клубни шампиони убиха с ракета 14-годишно момче в Боливия.