В един от най-драматичните мачове в историята на Шампионска лига Борусия (Дортмунд) победи Малага с 3:2 в реванша от четвъртфиналите на турнира и достигна фазата на полуфиналите. На „Сигнал Идуна Парк” шотландският рефер Крейг Томпсън и неговата бригада се превърнаха в главни действащи лица след два гола от засади. Борусия губеше с 1:2 до края на редовните 90 минути, но с две попадения в добавеното време направи знаменит обрат и продължава да мечтае. Хоакин изведе Малага напред с прецизен шут в 25-ата минута, Левандовски изравни след хубава асистенция на Гьотце пет минути преди почивката. Елисеу пак даде преднина на Малага след неотсъдена засада  в 82-ата минута и Мануел Пелегрини бе на път да надхитри домакините. В добавеното време обаче Ройс изравни, а след фрапантна засада Сантана вкара победния гол в третата минута на добавеното време и класира „жълто-черните” на полуфинал. След нулевото реми в Испания всичко трябваше да се реши на реванша. Така спиращата дъха победа с 3:2 на Борусия класира тима на Юрген Клоп напред с общ резултат 3:2. Пелегрини затвори своя отбор и излезе без чист нападател на реванша. Левандовски опита да прехвърли атрактивно вратаря в 16-ата минута, но прати над вратата. До 25-ата минута Малага рядко успяваше да си подаде няколко паса поред, но напук на логиката играчите на Пелегрини успяха да поведат. Баптища намери Хоакин, той направи двойно с Иско, а после Хоакин с шут под шпагата на Суботич намери долния десен ъгъл за 0:1. Напрежението скова домакините, но те успяха да изравнят пет минути преди почивката. Гьотце пусна за Ройс, който с изключително докосване с пета изведе Левандовски, полякът пусна топката покрай вратаря Кабайеро и на празна врата завърши перфектната атака за 1:1. Това бе едва първи гол, който испанците допускат в първите полувремена на своите мачове в турнира. Хоакин бе оставен непокрит да стреля с глава в края на първата част, но Вайденфелер спаси. Левандовски не успя да преодолее вратаря след почивката, а Вайденфелер лови още един път изстрел с глава на Хоакин, който пак остана сам след пряк свободен удар. Санчес се размина с топката, но Гьотце продължи лошата си серия от първия мач и отново направи непростим пропуск в 53-ата минута. Блажчиковски и Левандовски направиха добра полска комбинация и топката се озова в мрежата, но попадението правилно бе отменено за засада. Тулалан бе близо до нов гол за гостите, но Вайденфелер успя да избие.