С голяма част от резервните си футболисти испанският шампион Реал (Мадрид) спечели с 3:1 домакинството си срещу Бетис от XXXII кръг на „Ла Лига”. Наставникът на „Кралския клуб” Жозе Моуриньо даде почивка на Серхио Рамос, Пепе, Варан, Кедира, Шаби Алонсо и Анхел ди Мария, предвид гостуването на германския първенец Борусия (Дортмунд) в полуфинал от Шампионската лига в сряда вечер, но пусна в игра Месут Йозил, Кристиано Роналдо и Краим Бензема. Именно това трио бе в основната на всичко по-интересно отстрана на столичани, ала настроението на Специалния бе помрачено, тъй като той трябваше да направи три принудителни смени. Първо, още в 15-ата минута травма получи крайният бранител Марсело, а през втората част накуцвайки терена напуснаха Лука Модрич и Карим Бензема. Първото полувреме премина сравнително равностойно, като двата тима си размениха по една греда. Първо, удар на Роналдо от над 20 метра срещна страничния стълб в 39-ата минута, а после, в 42-ата, шут на Павон от границата на наказателното поле също рикошира от напречната греда. Все пак, домакините нанесоха своя удар точно преди почивката, когато Бензема изведе Йозил и той откри резултата.