Ливърпул и Челси завършиха наравно 2:2 в един от най-интересните мачове от 34-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на „Анфийлд”, а головете за лондончани бяха дело на Оскар и Еден Азар. За мърсисайдци пък се разписаха Даниел Стъридж и Луис Суарес. Челси водеше с 2:1 до самия край на двубоя, но в последните секунди уругвайският нападател на Ливърпул успя да отбележи втори гол за своя тим и да донесе точката на отбора си. Глен Джонсън се отчете с неточен удар за домакините в началните минути на двубоя, а малко преди средата на първото полувреме Рамирес стреля много хубаво от далечна дистанция, но Пепе Рейна спаси удара му. Резултатът бе открит в 26-ата минута, когато кълбото бе центрирано в наказателното поле на Ливърпул от ъглов удар, а Оскар засече с глава и прати кълбото неспасяемо в левия ъгъл на вратата на мърсисайдци. Малко след това Давид Луис можеше да покачи аванса на Челси на две попадения, след като изпълни великолепно пряк свободен удар отдалеч, а Пепе Рейна в първия момент не успя да укроти кълбото в ръцете си, но впоследствие поправи грешката си и го улови. В 41-ата минута Луис Суарес можеше да изравни, но не успя да преодолее Петър Чех, като вратарят отрази удара на уругвайския нападател. Ливърпул започна много силно през второто полувреме, а с основна заслуга за това бе влезлият в игра на почивката Даниел Стъридж. Домакините имаха две отлични възможности още в първите минути на втората част. Първо Стивън Джерард имаше възможност да изравни, но Петър Чех изби топката с крак след удара на капитана на Ливърпул. Стъридж пък нанесе страхотен изстрел от далечно разстояние, но топката срещна напречната греда. Така се стигна до 52-ата минута, когато равенството бе възстановено, след като Даниел Стъридж се разписа срещу бившия си отбор с хубав удар.