Давид Ферер се превърна в първия четвъртфиналист в мъжката схема на Ролан Гарос, след като разби Кевин Андерсън с 6-3, 6-1, 6-1 в мач от четвърти кръг на турнира. Борбеният испанец тотално надигра своя съперник и имаше нужда от само час и 45 минути, за да стигне до крайния успех. Ферер бе изключително стабилен на собствен сервис, като спечели 73 процента от точки при своите подавания и отрази единствените две възможности за пробив, които се откриха пред Андерсън. Световният номер 5 реализира 28 печеливши удара и допусна едва 11 непредизвикани грешки в целия двубой. С този успех Ферер достигна до шести пореден четвъртфинал на турнир от Големия шлем, а в борба за място сред най-добрите четири той ще срещне свой сънародник - победителя от срещата между Николас Алмагро и Томи Робредо. /БГНЕС