Третият поставен Жермен Жигунон от Белгия спечели международния тенис турнир за мъже Carlsberg Cup  на кортовете на БНТЦ в София, който беше с награден фонд 10 000 долара. Той се наложи в изключително драматичен финален мач срещу четвъртия в схемата Гжегож Панфил от Полша след 2:6, 7:5, 7:6(6) след два часа и 46 минути игра, като спаси два мачбола, преди да триумфира. В първия сет левичарят Панфил взе 4 поредни гейма след 2:2 и го спечели. Във втората част, след като си размениха по два пробива, 24-годишният Жигунон направи решителен брейк за 6:5 и после изравни общия резултат. В заключителният сет тенисистът от Забже поведе с пробив за 4:2, а след това и го затвърди. Белгиецът не трепна и успя да го върне за 4:5, а после закономерно се стигна до тайбрек. В него Панфил поведе с 5:0 точки, а след това стигна до точки за спечелване на титлата при 6:4. Жигунон отново прояви хладнокръвие и майсторство, отрази опасностите и сам стигна до мачбол, който реализира след топка в аут на съперника. По пътя си към успеха белгийският тенисист отстрани Алекс Мартински, Ромен Сише (Франция), Александър Лазов и Тихомир Грозданов. Жигунон беше награден от изпълнителния директор на БНТЦ „Карлсберг” Георги Дончев и директора на турнира Никола Петров. Шампионът Жигунон взема 18 точки за световната ранглиста, където сега е №341, както и 1440 долара от наградния фонд.