Отборите на САЩ и Коста Рика постигнаха важни победи в квалификациите в зона КОНКАКАФ и оглавиха групата след мачовете от 5-ия кръг. Янките драматично измъкнаха успеха при гостуването си на Ямайка с 2:1, като Брад Евънс вкара във втората минута на добавеното време. Коста Рика пък пречупи Хондурас с гол на Рой Милър в 25-ата минута. Мачът в столицата на Ямайка - Кингстън, не изобилстваше от много положения и не предвещаваше драматичен край. Все пак в 30-ата минута Джоузи Алтидор откри за САЩ след пробив по дясното крило и чудесно центрирана на Греъм Зуси. В 89-ата минута обаче Джерамейн Бекфорд директно от фаул изравни и домакините се виждаха с точката. В 92-ата минута обаче Евънс вкара за 2:1, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Майкъл Брадли изсипа топката от фаул пред вратата на ямайците, Евънс изпревари всички и бутна топката зад гърба на вратаря Донован Рикетс.