Светът отново ще бъде футбол от 15 до 30 юни, когато единствено БНТ ще предава директно едно от най-големите събития в спортния свят за тази година - Купата на конфедерациите, чийто домакин е Бразилия. Националната медия притежава ексклузивните права за излъчване на всичките 16 мача, което прави близо 45 часа продукция на живо.    14 от срещите ще бъдат излъчени на живо и две на запис. Турнирът винаги се провежда година преди световно първенство, а зрителите ще могат да гледат тазгодишното издание освен в ефира на БНТ1, и на интернет сайта sport.bnt.bg. Четири бразилски града приемат от 15 юни осемте отбора-финалисти за турнира - Бразилия, Уругвай, Мексико, Италия, Испания, Нигерия, Япония и изненадата Таити. Те стигнаха до финалите на Купата на конфедерациите, след като победиха в надпреварите на шестте конфедерации на ФИФА (КАФ, КОНМЕБОЛ, УЕФА, АФК, ОФК, КОНКАКАФ).    Останалите два отбора с право на участие са победителя от последното световно първенство по футбол и държавата домакин. Шефът на спортната редакция в БНТ Методи Манченко разкри, че националната телевизия както винаги е подготвила висококачествено отразяване на атрактивния за почитателите на футбола турнир.