Отборът на Челси изглежда, че започна да играе най-добрия си футбол едва в края на сезона.

Хората на Маурисио Почетино спечелиха второ поредно лондонско дерби, като след триумфа с 2:0 над Тотнъм, се справиха и с Уест Хям. Този път с категоричното 5:0 в 36-ия кръг на Висшата лига.

"Сините" се разправиха със своя съперник на "Стамфорд Бридж", като вкараха три гола през първата част и още два през втората.

По този начин те изпревариха поне временно Манчестър Юнайтед за седмото място, като и двата отбора с 54 точки, но "червените дяволи" утре гостуват на Кристъл Палас. Уест Хям записа трето поражение в последните четири кръга и е девети с 49 точки.

Коул Палмър откри резултата и продължи страхотната си голова форма в 15-ата минута. В 30-ата Конър Галахър реализира за 2:0, а шест по-късно Нони Мадуеке направи резултата класически.

През втората част централният нападател Николас Джаксън добави две попадения - в 48-ата и 81-ата минута.

В друг мач от кръга Брайтън спечели домакинството си на Астън Вила с 1:0 след късен гол на Жоао Педро, който реализира с добавка след спасена дузпа.

Резултатът запазва надеждите за Тотнъм за четвъртото място. Вила го държи с 67 точки, а "шпорите" са с 60, но и два мача по-малко.