Байерн (Мюнхен) победи за трети път отбора на Барселона в рамките на няколко месеца. След като на два пъти излязоха победители в полуфиналите на Шампионската лига, „баварците“ вкараха два безответни гола вгорчиха и дебюта на Херардо Мартино начело на каталунците. Благодарение на попаденията на Филип Лам и Марио Манджукич тимът на Пеп Гуардиола спечели и турнира, носещ името на Юли Хьонес. „Баварците“ откриха резултата още в 14-ата минута, когато Филип Лам преодоля Пинто, след прекрасен пас на Франк Рибери, и отбеляза за 1:0. Три минути по-късно Барселона бе близко от това да изравни, но Серхи Роберто пропусна. В 22-рата минута Томас Мюлер можеше да удвои аванса на отбора си, но нацели напречната греда. Минута преди края на първата част Рафиня за малко не си отбеляза автогол, след като се опита да върне топката към Нойер.