Берое и Любимец не се победиха и завършиха 2:2 в контролна среща, игранa на стадион “Локомотив” в Стара Загора. Антон Огнянов изведе гостите напред с две попадения в 24-ата и 45-ата минута. Георги Андонов вкара два гола за Берое през втората част в 67-ата и 77-ата минута. За Берое в игра влязоха и юношите Венцислав Иванов и Жюлиен Бенков, които се включиха с много желание в мача. Първият направи отлична асистенция при втория гол на Георги Андонов, съобщават старозагорци. Срещата започна с 30 минути по-късно, а Петър Хубчев даде шанс на футболистите, които не са играли толкова много през първенството. Някои от тях играха на непривични за тях постове. В игра влезе и играч на проби с името Джей Джей, който обаче бе заменен още преди края на първата част. В 7-ата минута Игор Джоман открадна топката от центъра и подаде напред към Атанас Зехиров, който стреля без подготовка, но топката не намери за малко целта и мина встрани. В 18-ата минута Георги Костадинов пробва центриране в наказателното поле където Джей Джей засече към вратата, но топката мина покрай рамката. При многоходова акция на “Берое” в 21-ата минута Георги Костадинов подаде за Костадин Стоянов, който направи двойно подаване с Джей Джей и отправи удар от дъгата пред наказателното поле. Топката бе отбита от вратаря, но попадна в Джоман, който стреля от дистанция, но кълбото среща напречната греда. В 24-ата минута Ронкато стреля по земя от дъгата пред наказателното поле. Топката бе насочена към долния десен ъгъл на вратата на Рашков, но вратарят улови добре. При последвалата атака за “Любимец” топката бе центрирана от полето на “Любимец” дълго извеждащо зад отбраната на “Берое” за Антон Огнянов. Бившият футболист и юноша на “зелените” бе останал сам срещу Макенджиев и чукна кълбото покрай него в мрежата за 0:1. В 30-ата минута Евандро Ронкато овладядобре топката в средата, минава през защитник на “Любимец” и пуска топката в дясно за Джей Джей, който триково залъгва бранителя пред него и стреля по земя с левия крак, но топката попада в ръцете на Вълков. Второто попадение за гостите дойде в 45-ата минута при идентична ситуация като първия гол. Валентин Веселинов центрира от средата на терена към Антон Огнянов, зад гърба на Костадин Стоянов. Бързото крило проби от ляво, навлезе в наказателното поле и прати топката в мрежата зад Благой Макенджиев. В 56-ата минута Самир Аесс отне топката от Здравко Илиев и подаде за Владислав Романов, който стреля в посока на вратата, но топката бе отбита и излезе в корнер. Десет минути по-късно Стойко Колев остана сам срещу Макенджиев и пробва удар, който Дишлиев успя да блокира. Топката попадна в Романов, който пробва нов удар по земя, но Макенджиев успя да избие. В 66-ата минута Антон Огнянов изпълни пряк свободен удар от около 25-26 метра на вратата, топката мина покрай рамката на метър от вратата. Резултатът бе намален на 1:2 в 67-ата минута когато Елио Мартинс майсторски открадна топката до флагчето за изпълнение на корнер от Бамба и центрира по земя за Георги Андонов, който от границата на малкото наказателно поле направи резултата 1:2. В 71-ата минута при центриране в наказателното поле на гостите Борислав Стойчев засече с глава, но топката мина покрай вратата. Беройци изравниха резултата в 77-ата минута когато при отлично центриране на юношата Венцислав Иванов в наказателното поле на “Берое” Георги Андонов с глава засече топката в мрежата за 2:2. В 84-ата минута Елио Мартинс стреля силно с левия крак от границата на наказателното поле леко в дясно по атаката на “Берое”. Вратарят на “Любимец” обаче се разтегна отлично и успя да избие летящата към мрежата му топка. До края на мача двата отбора имаха по една опасна атака, но не се стигна до успешен завършващ удар. Следващият мач на Берое е на 15 септември от 17:00 часа срещу Локомотив (София) на стадиона в кв. “Надежда” в столицата. Берое – Любимец 2:2 голмайстори: 0:1 Антон Огнянов 24