Черно море стартира със загуба лятната си подготовка.  Футболистите на старши треньора Александър Станков загубиха от македонския Шкендия с 0:2. Двубоят се проведе в Банско, където варненци са на лагер, а срещата бе наблюдавана от наставникът на Локомотив (Пловдив) Емил Велев.   В 19-ата минута пред Черно море се откри страхотна възможност да открие резултата. Тогава Бакари центрира много добре към Коконов, той овладя и отправи силен удар, но стражът на съперника успя да избие.   Първият гол падна във 22-ата минута, когато Георги Китанов остана безпомощен след удар от около 25 метра.   До края на първото полувреме „моряците” играха стабилно и атакуващо, но Коконов и Божилов се разминаха с гола.