Монтана и Локомотив (Мездра) завършиха наравно 1:1 в последна контрола и за двата отбора преди старта на първенството в „Б” група. Преди началото на мача бе официалното представяне на домакините, като най-много овации очаквано обра ветеранът Здравко Лазаров-Електричката. Кметът на Монтана Златко Живков пожела успех на отбора и не пропусна да благодари на своя колега от Мездра Иван Аспарухов за гостоприемството. През пролетния полусезон монтанци играха домакинските си срещи на стадион “Локомотив“, защото на клубния “Огоста“ се извършваше основен ремонт. В началото на мача на стадиона се изля проливен дъжд, който спря чак в началото на втората част. Двубоят започна с домакински натиск и след няколко пропуска Александър Кирво откри резултата. Това стана в 23-ата минута, когато Йордан Тодоров-Паро копна топката към Киров и юношата на Левски стреля покрай вратаря Ивайло Сайков. Малко след това след центриране от корнер на Здравко Лазаров централният защитник Иван Михов стреля с глава, но изпрати топката в напречната греда.