Поставеният под номер 10 Димитров победи състезаващия се за Узбекистан руснак Денис Истомин с 6:3, 6:3 за 64 минути. 23-годишният хасковлия стартира устремно и след само 12 минути поведе с 4:0.

Той взе първите девет точки в мача, а след това продължи серията си на 16 спечелени от 19 разигравания. Последва кратко отпускане на българина и това позволи на Истомин на намали до 3:4, но Димитров отново си върна контрола върху играта и след нова серия от три поредни гейма той триумфира в първия сет.

Втората част започна по-равностойно, но в шестия гейм хасковлията проби 51-ия в света Истомин, а след това поведе с 5:2, което се оказа решаващо. Димитров завърши с 20 печеливши удара. Той допусна и 14 непредизвикани грешки срещу 24 на съперника си, предаде БТА.

С успеха хасковлията заработи 27435 долара и 45 точки за световната ранглиста, в която заема десетото място. Във втория кръг българинът очаква победителя от мача между Жулиен Бенето (Франция) и "уайлд кард" Цзе Чжан, които играят утре.