Сасуоло се наложи с 3:1 над гостуващия тим на Емполи в първия мач от IX кръг на Серия А. Гостите поведоха в резултата в 18-ата минута с гол на Даниеле Кроче, който се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и заби топката в левия ъгъл на вратаря Консили. Емполи запази преднината си до края на полувремето, но през втората част Сасуоло доминираше на терена и закономерно изравни в 56-ата минута, след като Мисироли засече прострелно центриране отдясно. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа в 59-ата минута, но Берарди прати топката високо над вратата на Емполи. Флокари даде преднина за Сасуоло в 61-ата минута със страхотен далечен удар от границата на големия пеналт. Крайният резултат бе оформен дванайсет минути по-късно от Берарди, който засече центриране от левия фланг и от малък ъгъл вкара за 3:1.