С гол на Емад Мотаб в последната минута на добавеното време Ал-Ахли (Египет) спечели Купата на конфедерациите на Африка. Във финалната среща-реванш Ал-Ахли победи Севе Спорт де Сан Педро от Кот Д'Ивоар с 1:0 и след 1:2 в реванша стигна до трофея заради правилото за отбелязани голове на чужд терен. Ал-Ахли е осемкратен победител в Шампионската лига на Африка, но за пръв път печели Купата на конфедерациите на този континент, като освен това е и първият отбор от Египет, който стига до титлата в този турнир. Египетският национал Мотаб беше точен с глава в шестата минута на добавеното време, за да донесе радост на 75 хиляди зрители на стадиона в Кайро. Гостите също имаха положения за гол, но уцелиха греда през първото полувреме.