Наполи победи Сампдория в мач от 19-ия кръг на Серия А. Двубоят се игра на стадион „Сан Паоло” и завърши при резултат 2:1 като до успеха след обрат. И трите попадения бяха вкарани от играчи на домакините.   С тази точка отборът на треньора Маурицио Сари събра 38 точки, колкото има и Рома на второто място. „Вълците” ще играят с Дженоа в неделя. Сампдория има 23.   Резултатът бе открит в 30-ата минута. Тогава Шик проби в наказателното поле, направи опит да подаде, но топката се удари в гърдите на Елсейд Хисай и влезе във вратата.   Гостите завършиха двубоя с човек по-малко. Матиас Силвестре бе изгонен заради два жълти картона в 61-ата минута. Той получи официалните предупреждения в рамките на 7 минути, като второто бе много спорено.