Байер Леверкузен продължава да изумява с фантастичното си представяне през този сезон, като постигна още една победа в Бундеслигата.

В 32-ия кръг "аспирините" разгромиха Айнтрахт (Франкфурт) като гост с 5:1, въпреки че треньорът Шаби Алонсо беше принуден да изгледа двубоя от трибуните.

Гранит Джака даде тон за победата със страхотен гол в 12-ата минута, а след това Патрик Шик в 44-ата, Езекиел Паласиос от дузпа в 58-ата, Жереми Фримпонг в 77-ата и Виктор Бонифейс от още една дузпа в 89-ата реализираха. За домакините динственият гол вкара Уго Екитик в 32-ата минута.

Новият германски шампион вече има 84 точки и продължава да е без загуба в шампионата - 26 победи и 4 равенства. Остават само два кръга до постигане на исторически сезон, а съперници в тях са Бохум и Аугсбург.

"Аспирините" са на няколко крачки от требъл, тъй като им предстои втори полуфинал срещу Рома в Лига Европа след аванс от два гола в първия мач, както и финал за Купата на Германия срещу втородивизионния Кайзерслаутерн.