Играчите на Радостин Стойчев се представиха по-силно отколкото вчера, но отново играха доста колебливо и действаха несъсредоточено на моменти, като изявите в атака също бяха доста под очакваното ниво. Нашите национали взеха първата точка в мача, след което обаче започнаха колебливите изяви, след които се стигне до 8:3 в полза на домакините в първото техническо прекъсване.

Радостин Стойчев: Отново заслужена победа за Русия

Силните изяви на Русия продължиха и при втората техническа пауза нашите национали вече губеха с 6:16. До края на гейма България започна да играе малко по-добре, но разликата все пак бе прекалено голяма и руснаците спечелиха с 25:14.

Представянето на България през втория гейм бе доста по-различно. Играчите на Радостин Стойчев започнаха уверено и заслужено имаха преднина от 8:4 в първото техническо прекъсване. Постепенно обаче домакините намалиха преднината и при втората пауза нашите момчета водеха само с точка - 16:15.

В следващите минути от мача двата тима продължиха да стоят равностойно и разменяха точка за точка. Така се стигна до резултат 24:24. Руснаците трябваше да изпълнят сервис, а след него топката срещна мрежата. Владимир Николов обаче също сбърка, пращайки топката в аут. Резултатът стана 25:25, а след две последователни блокади от страна на руснаците, нашите загубиха с 25:27.

Русия поведе в резултата още на третия гейм. Домакините действаха изключително съсредоточено и водеха с 8:5 при първата пауза. Отново последваха равностойни минути, в които двата отбора си разменяха точка и при второто техническо прекъсване руснаците имаха преднина от две точки – 16:14. До края на гейма нашите момчета така и не успяха да направят разликата по-малка и загубиха с 20:25.

Така България записа втора загуба от Русия, след като играчите на Радостин Стойчев загубиха и вчерашния си мач с 0:3 гейма, припомня Novsport.